KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 10931000008
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 10931000008 Latch With Strike
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 10931000008 |
| Manufacturer Part # | 10931000008 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 2.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 10931000008 Mechanical Latch W/ Strike Polished Chrome, Offset Handle No Lock, Offset 7/8" To 1-1/8", Length 6", Width 2-25/32", Outside Screw Centers 1" X 1-3/4", 4 Hole Strike 2-3/4"w X 1-19/32"l X 2-7/16"h, For Series 931

