Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 11808NM0000
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 11808NM0000 Kason 11808nma100 Fixture Led100 277v 14w
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 11808NM0000 |
| Manufacturer Part # | 11808NM0000 |
| Height | 3.25" |
| Width | 4" |
| Depth | 9" |
| Weight | 2.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 11808NM0000 Kason - 11808nm0000 Led Light Fixture 1160 Lumens Rated, 50 000 Hours, Center 7-3/4in 197 Mm, Depth 3in 76 Mm, Includes Mounting Hardware Gasket Silicone, Instructions Included Yes, Length 6-3/4in 171 Mm, Note 1160 Total Lumens At 80 Lumens Per Total Watts, 4000k Color Temp 50 000 Hours Of Life, Nsf Certified Yes, Temp Range -40 Degrees To 25 Degrees C -40 Degrees To 77 Degrees F, Type Angled Lens For Over Doors, Voltage 100-277 Vac, Warranty 5 Year

