$158.86
$233.70
Compare Price
You save
$74.84
(32%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Kason 1248-27 Kason 1248000027 Hinge 1 7/8 Offset Spring Asst
Item:
#1152685
Technical details
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 1248-27 |
| Manufacturer Part # | 1248-27 |
| Height | 2.85" |
| Width | 6.4" |
| Depth | 10.2" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Kason 1248-27 Kason 1248000027 Hinge 1 7/8 Offset Spring Asst
$158.86
$233.70
You save
$74.84
(32%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Kason 1248-27 Kason 1248000027 Hinge 1 7/8 Offset Spring Asst