Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 56-5002
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 56-5002 Kason 10056005002 Strike
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 56-5002 |
| Manufacturer Part # | 56-5002 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.38" |
| Depth | 3" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 56-5002 Polished Chrome Strike 3-3/8" X 2-1/16" Base., 56 Flush Strike For Use With Walk-in Door Latches., -1/8" To 1/4" Range, For Latch #22-1596
