Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Keating aftermarket .
- Engineered to match existing Keating units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Keating 023624
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Keating 023624 Control Valve 1/2"
| Fits with Manufacturer | Keating |
|---|---|
| Model Number | 023624 |
| Manufacturer Part # | 023624 |
| Height | 3.38" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Keating 023624 [ Nat/lp Gas Safety ][ Size 1/2" Fpt ][ Width 4" ], Nat 4" Wc [ Brand Rsw Mfg # 700-516 7000 Bmvr, 240 000 Btu 250-750 Millivolt, ***must Change Spring Cap & Screw For Lp 11"wc, Included.***, For Thermopile Use # 51-1121 (36" 2 Wire Lead Thermopile), Keating Counter Fryers And Miraclean Griddles.

