Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Keating P35163L Snap In Switch 5/8 X 1 1/4 Spst
| Manufacturer | Keating |
|---|---|
| Model Number | P35163L |
| Manufacturer Part # | P35163L |
| Height | 1.25" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Keating P35163L [ Toggle Switch ] [ Fits Hole 5/8" X 1-1/4" ] [ "on/off" ], [ Spst ] [ Terminals 2 (screws) ], [ Amp/volt 20a/125v 10a/250v ] [ Color Black], Bunn-o-matic Coffee Brewer Series Ol Ot Rl Rt Rtf, Vpr Vps., Urn Series U3 Ucb., Warmer Shp Shs. Series Wx., Glenco Coffee, Keating Fryer Bb Cc Ts., Lincoln Oven, Market Forge Steamer, Star Fryer 403 With S/n 4034693 & After., Steamer Hot Dog Steamer 35s (s/n 35108615 & After), Toastmaster Griddle 7a2, 36 (s/n 3600933 & After).
