Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Kelvinator .
- Authorized Kelvinator dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Kelvinator 006282
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Kelvinator 006282 Safety Thermostat 255 C
Item:
#1498173
Technical details
| Manufacturer | Kelvinator |
|---|---|
| Model Number | 006282 |
| Manufacturer Part # | 006282 |
| Height | 2.45" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 4.15" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kelvinator 006282 Safety Thermostat 255 C