- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Klinger's Trading AST3036 Work Table 36"W X 30"D X 36"H 18/430 Stainless Steel Top
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | AST3036 |
| Manufacturer Part # | AST3036 |
| Top Stainless Series | 400 Series Top |
| Splash Height | Flat Top (without Backsplash) |
| Width (side - side) | 36" Wide (side - Side) |
| Top Gauge | 18 Gauge Top |
| Depth (front - back) | 30" Deep (front - Back) |
| Base Type | Open With Undershelf |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Table Edge Type | Rounded / Rolled / Bullnose Edge |
| Height | 36" |
| Width | 36" |
| Depth | 30" |
| Weight | 56.4 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, AST3036, Work Table, 36"W x 30"D x 36"H, 18/430 stainless steel top, turned down edges, reinforced with (3) hat channels, stainless steel undershelf & legs, adjustable bullet feet
