- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Klinger's Trading DTO1248 Overshelf Table Mount Double Tier
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | DTO1248 |
| Manufacturer Part # | DTO1248 |
| Construction | Stainless Steel |
| Gauge | 18 Gauge |
| Shelves | Double |
| Width (side - side) | 37" - 48" |
| Depth (front - back) | 12" |
| Width | 48" |
| Depth | 12" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, DTO1248, Overshelf, table mount, double tier, 48"W x 12"D, 18/430 stainless steel, 1" tubular post, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.