- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Klinger's Trading STO 1672 Overshelf Table Mount Single Tier
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | STO 1672 |
| Manufacturer Part # | STO 1672 |
| Depth (front - back) | 16" |
| Width (side - side) | 61" - 72" |
| Construction | Stainless Steel |
| Gauge | 18 Gauge |
| Shelves | Single |
| Height | 18" |
| Width | 72" |
| Depth | 16" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, STO 1672, Overshelf, table mount, single tier, 72"W x 16"D, heavy duty, 18/430 stainless steel, 1" tubular post, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
