Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Klinger's Trading SW2162 Shelf Wall-mounted Slanted
Item:
#837110
Technical details
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | SW2162 |
| Manufacturer Part # | SW2162 |
| Type | 300 Series |
| Depth (front - back) | 19" |
| Width (side - side) | 62" |
| Gauge | 16 Gauge |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 13.5" |
| Width | 62" |
| Depth | 19" |
| Weight | 15.9 lbs |
| NSF | Yes |
Klinger's Trading SW2162 Shelf Wall-mounted Slanted
$562.00
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, SW2162, Shelf, wall-mounted, slanted, 62"W x 19"D, 16/304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
