- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Klinger's Trading TSW1922 Glass Rack Sorting Shelf Wall Mount Tubular
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | TSW1922 |
| Manufacturer Part # | TSW1922 |
| Mount | Wall Mounted |
| Depth (short side) | 17" - 20" |
| Width (long side) | 21" - 36" |
| Type | Tubular |
| Height | 11.25" |
| Width | 22" |
| Depth | 18.5" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, TSW1922, Glass Rack Sorting Shelf, wall mount, tubular, 22"W x 18-1/2"D, 14/304 stainless steel construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
