Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Klinger's Trading WS1272 Shelf Wall-mount 72"W X 12"D
Item:
#837134
Technical details
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | WS1272 |
| Manufacturer Part # | WS1272 |
| Construction | Stainless Steel |
| Type | 400 Series |
| Width (side - side) | 72" |
| Gauge | 18 Gauge |
| Depth (front - back) | 12" |
| Width | 72" |
| Depth | 12" |
| NSF | Yes |
Klinger's Trading WS1272 Shelf Wall-mount 72"W X 12"D
$239.00
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, WS1272, Shelf, wall-mount, 72"W x 12"D, stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
