FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Krowne KRS-36-10 Stadium Series Underbar Ice Bin/Cocktail Unit 36"W X 19"D 110-lbs Ice Capacity
| Manufacturer | Krowne |
|---|---|
| Model Number | KRS-36-10 |
| Manufacturer Part # | KRS-36-10 |
| Splash | 6" |
| Width (side - side) OA | 31" - 36" |
| Cold Plate | Without |
| Construction | Stainless Steel & Galvanized |
| Depth (front - back) OA | 28" - 31" |
| Bin Depth | 12" Deep Ice Bin |
| Height | 37" |
| Width | 36" |
| Depth | 29" |
About this item
Product Details
Product Details
Krowne, KRS-36-10, Stadium Series Underbar Ice Bin/Cocktail Unit, 36"W x 19"D, 110-lbs ice capacity, 12" deep stainless steel bin liner, 1" drain, stainless steel construction, stainless steel legs with adjustable bullet feet, 5” deep backsplash return to allow for utilities to be run directly behind equipment, increase equipment overall depth by 5"
