Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Krowne KRS-S12 Stadium Series Underbar Drainboard With Open Cabinet Base 12"W X 29"D
| Manufacturer | Krowne |
|---|---|
| Model Number | KRS-S12 |
| Manufacturer Part # | KRS-S12 |
| Depth (front - back) OA | 28" - 35" |
| Type | Free Standing |
| Width (side - side) OA | 7" - 12" |
| Base Type | Enclosed Cabinet Base |
| Height | 37" |
| Width | 12" |
| Depth | 29" |
About this item
Product Details
Product Details
Krowne, KRS-S12, Stadium Series Underbar Drainboard with open cabinet base, 12"W x 29"D, embossed drainboard top, open front cabinet base, stainless steel construction, stainless steel legs with adjustable bullet feet, 5” deep backsplash return to allow for utilities to be run directly behind equipment, increase equipment overall depth by 5", (Midshelf optional, not standard)
