Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Lakeside 359 Equipment Stand Open Base With (3) Shelves 300 Lb. Weight Capacity
| Manufacturer | Lakeside Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | 359 |
| Manufacturer Part # | 359 |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Depth (front - back) | 18" Deep (and Under) |
| Base Type | Open Base |
| Height | 25 - 36" High |
| Width (side - side) | 12" - 23" Wide |
| Height | 30.13" |
| Width | 18.75" |
| Depth | 16.75" |
| Weight | 25 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Lakeside Manufacturing, 359, Equipment Stand, open base with (3) shelves, 300 lb. weight capacity, 16-3/4"W x 18-3/4"D x 30-1/8"H, stainless steel, 3-1/2" swivel casters
