Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Magikitch'N 50006201 Heating Element
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | 50006201 |
| Manufacturer Part # | 50006201 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 19" |
| Weight | 0.98 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N 50006201 Element 208/240v 2666/3549w 18-3/4" X 2" X 2", Terminal Nuts And Washers Bulkhead Nut Brass And Fiber, Washer Supplied, Pitco Fryer

