Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Magikitch'N P5046916 Heating Element 240v/7kw
Item:
#1182183
Technical details
| Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | P5046916 |
| Manufacturer Part # | P5046916 |
| Height | 5.5" |
| Width | 12" |
| Depth | 14" |
| Weight | 5.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N P5046916 Element 240v 7kw, Pitco Fryer E14b

