$43.58
$122.10
Compare Price
You save
$78.52
(64%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Only 17 Available order soon!
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc aftermarket .
- Engineered to match existing Manitowoc units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Manitowoc -000001767
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc -000001767 Valve Water Dump 120v
Item:
#1145095
40+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | -000001767 |
| Manufacturer Part # | -000001767 |
| Height | 2.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Manitowoc -000001767 Valve Water Dump 120v
$43.58
$122.10
You save
$78.52
(64%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc -000001767 Water Dump Solenoid Valve 120v, 11/16" Od X 9/16" Od And .22" Od X .22" Od, Manitowoc Series B C G H I J P Q R S.

