Free Shipping
Free Shipping
$852.02
$1,253.38
Compare Price
You save
$401.36
(32%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc .
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 040000435
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc 040000435 Compressor 115/60/1 Nf5. 5clx
Item:
#1204947
Technical details
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 040000435 |
| Manufacturer Part # | 040000435 |
| Height | 11.05" |
| Width | 12.55" |
| Depth | 14.6" |
| Weight | 24.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Manitowoc 040000435 Compressor 115/60/1 Nf5. 5clx
$852.02
$1,253.38
You save
$401.36
(32%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 040000435 Compressor 115/60/1 Nf5. 5clx