$165.51
$256.30
Compare Price
You save
$90.79
(35%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc .
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 040001943
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc 040001943 Fan Tubeaxial 115v
Item:
#1150317
5+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 040001943 |
| Manufacturer Part # | 040001943 |
| Height | 4.25" |
| Width | 6.75" |
| Depth | 9.45" |
| Weight | 2.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Manitowoc 040001943 Fan Tubeaxial 115v
$165.51
$256.30
You save
$90.79
(35%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 040001943 Fan Tubeaxial 115v

