$88.49
$155.14
Compare Price
You save
$66.65
(43%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc aftermarket .
- Engineered to match existing Manitowoc units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Manitowoc -24-05223
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc -24-05223 Purge Valve 230v
Item:
#1145130
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | -24-05223 |
| Manufacturer Part # | -24-05223 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.53 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
Manitowoc -24-05223 Purge Valve 230v
$88.49
$155.14
You save
$66.65
(43%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc -24-05223 208-220/50 208240/60 17/12w

