Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc .
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 2416243
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc 2416243 Blade Fan
Item:
#1205026
Technical details
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 2416243 |
| Manufacturer Part # | 2416243 |
| Height | 2.75" |
| Width | 8.8" |
| Depth | 9.2" |
| Weight | 0.21 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 2416243 Blade Fan