$333.91
$491.20
Compare Price
You save
$157.29
(32%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc .
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 8250583
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc 8250583 Receiver 4.00 Dia X 16. 0 Lg
Item:
#1272605
Technical details
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 8250583 |
| Manufacturer Part # | 8250583 |
| Height | 6.55" |
| Width | 6.8" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 6.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Manitowoc 8250583 Receiver 4.00 Dia X 16. 0 Lg
$333.91
$491.20
You save
$157.29
(32%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 8250583 Receiver 4.00 Dia X 16. 0 Lg
