$48.04
$62.20
Compare Price
You save
$14.16
(23%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Manitowoc .
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 8505523
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Manitowoc 8505523 Capacitor Start 176 216 /330v
Item:
#1275703
Technical details
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 8505523 |
| Manufacturer Part # | 8505523 |
| Height | 2.6" |
| Width | 3.4" |
| Depth | 6.05" |
| Weight | 0.62 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Manitowoc 8505523 Capacitor Start 176 216 /330v
$48.04
$62.20
You save
$14.16
(23%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 8505523 Capacitor Start 176 216 /330v