FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Marc Refrigeration ELISA QB-1880 S/C Refrigerated Bakery/Deli Display Case 74"W X 38"D X 52"H
| Manufacturer | Marc Refrigeration |
|---|---|
| Model Number | ELISA QB-1880 S/C |
| Manufacturer Part # | ELISA QB-1880 S/C |
| Front | Curved Front |
| Shelf Quantity | 4 |
| Service Type | Full Service |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Width (side - side) | 73" - 78" |
| Exterior Finish | Stainless Steel Exterior |
| Interior Finish | Stainless Steel Interior |
| Height | 52" |
| Width | 74" |
| Depth | 38" |
| NSF | Yes |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Marc Refrigeration, ELISA QB-1880 S/C, Refrigerated Bakery/Deli Display Case, 74"W x 38"D x 52"H, curved with tilt-down front glass, sliding glass doors, 3 levels of glass shelves, 4 levels of LED shelf lighting, 4 exhibition levels, glass shelves, protection against glass fogging, energy saving fans, interior details coated/stainless steel, ETL, cETL, NSF
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

