FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Marc Refrigeration MMM-1 S/C Refrigerated Merchandiser 30" L (1) 24" Hinged Multi-pane Glass Door With Heated Frame (field Reversible)
| Manufacturer | Marc Refrigeration |
|---|---|
| Model Number | MMM-1 S/C |
| Manufacturer Part # | MMM-1 S/C |
| Size | 1 Section |
| Door Type | Hinged Door(s) |
| Refrigeration | Self-contained, Bottom Mounted |
| Compressor HP | 1/3 HP |
| Exterior Finish | Specify |
| Height | 80" |
| Width | 30" |
| Depth | 31.25" |
| Weight | 400 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Marc Refrigeration, MMM-1 S/C, Refrigerated Merchandiser, 30" L, (1) 24" hinged multi-pane glass door with heated frame (field reversible), full length lighting, white aluminum interior with stainless steel floor, bottom mount self-contained refrigeration with condensate evaporator, 1/3 hp
