KitchenRestock.com is your trusted source for Market Forge aftermarket .
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 08-6356
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 08-6356 Controller 68a21
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 08-6356 |
| Manufacturer Part # | 08-6356 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 5.13" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 08-6356 Solid State Controller W/potentiometer & Knob., [ Type - 68a21 ] [ Temp 100-450 F], Includes Pointer Knob # 22-1235, For Sensor Lead Use # 38-1351 Red & White Armored Cable., Market Forge Skillet

