Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Market Forge .
- Authorized Market Forge dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Market Forge 08-6905
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Market Forge 08-6905 Motor 1/70 Hp 230v
Item:
#1249130
Technical details
| Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 08-6905 |
| Manufacturer Part # | 08-6905 |
| Height | 4" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 5.6" |
| Weight | 2.66 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 08-6905 Motor 1/70 Hp 230v

