Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Market Forge aftermarket .
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 13-AUG
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 13-AUG Gasket
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 13-AUG |
| Manufacturer Part # | 13-AUG |
| Height | 0.5" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 4.3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 13-AUG Probe Plate Gasket 4-1/4" Dia 2-11/16" Id Red Silicone, 8ea Mt Holes 1-1/4" Mt Hole Ctrs., For 2 And 3 Probe Units., For 2 Probe Systems Before 1999, Used With Probe Plate # 26-2484, Used With Lowest Level Probe # 44-1259, Used With Low Level Probe # 44-1260, Used With Fill Probe # 44-1140
