Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Mercer Culinary M18780 Millennia® Spreader 3-1/2" Blade 8-1/2" Overall Length
| Manufacturer | Mercer Culinary |
|---|---|
| Model Number | M18780 |
| Manufacturer Part # | M18780 |
| Handle Construction | Plastic / Poly - |
| Blade Length | 3" - 5" |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Length (OA) | 8" |
| Weight | 0.17 lbs |
| UPC | 765301904906 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

