$57.82
$92.78
Compare Price
You save
$34.96
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Merco aftermarket .
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 004740
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Technical details
| Fits with Manufacturer | Merco |
|---|---|
| Model Number | 004740 |
| Manufacturer Part # | 004740 |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 0.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Merco 004740 Fuse
$57.82
$92.78
You save
$34.96
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Merco 004740 Jjs-35 Fuse 600v 35 Amp, T-tron Space Saver Very Fast Acting, 11/16" X 1 9/16"

