Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Merrychef .
- Authorized Merrychef dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Merrychef MCHFPSA1180
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Merrychef MCHFPSA1180 Hot Air Motor Assembly
Item:
#1194796
Technical details
| Manufacturer | Merrychef |
|---|---|
| Model Number | MCHFPSA1180 |
| Manufacturer Part # | MCHFPSA1180 |
| Height | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 16" |
| Weight | 17.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merrychef MCHFPSA1180 Hot Air Motor Assembly

