FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro 1860DRK4 Super Erecta® Dunnage Shelf 60"W X 18"D Wire Deck Lifts Off
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | 1860DRK4 |
| Manufacturer Part # | 1860DRK4 |
| Type | Wire Mat / Deck |
| Width (side - side) | 60" |
| Depth (front - back) | 18" |
| Finish | Epoxy Coated, Gray |
| Height | 1.5" |
| Width | 60" |
| Depth | 18" |
| Weight | 30 lbs |
| UPC | 0-41105-03808-6 |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, 1860DRK4, Super Erecta® Dunnage Shelf, 60"W x 18"D, wire deck lifts off, support frames 1" square tubing, holds up to 1000 lb., Metroseal gray epoxy-coated corrosion-resistant finish with Microban® antimicrobial protection
