Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro GS1836S SmartWall Life Grid Shelf 36"W X 18"D With Retaining Edge
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | GS1836S |
| Manufacturer Part # | GS1836S |
| Height | 7.75" |
| Depth | 19.37" |
| Weight | 18 lbs |
| UPC | 0-41105-03967-0 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, GS1836S, SmartWall Life Grid Shelf, 36"W x 18"D, with retaining edge, type 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
