$1,343.00
$2,686.00
Compare Price
You save
$1,343.00
(50%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Metro MCP316-2436FF-3 Metro 24" X 36" Stainless 316 Grade Cart 3 Shelves
Item:
#1877080
Technical details
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | MCP316-2436FF-3 |
| Manufacturer Part # | MCP316-2436FF-3 |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 24” - 26” |
| Approx. Shelf Width (long side) | 35” - 39” |
| Handle | Push Handle(s) |
| Shelf Style | Solid |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Construction | Stainless Steel |
| Type | Utility |
| Height | 39" |
| Width | 40.75" |
| Depth | 24" |
| Weight | 79.1 lbs |
| UPC | 0-41105-03879-6 |
Metro MCP316-2436FF-3 Metro 24" X 36" Stainless 316 Grade Cart 3 Shelves
$1,343.00
$2,686.00
You save
$1,343.00
(50%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Metro, MCP316-2436FF-3, Metro 24" x 36" Stainless 316 Grade Cart, 3 Shelves
