Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro MQSEC53VE-2MQ MetroMax® Q Security Unit Mobile 40-3/4"W X 27-13/16"D X 67-13/16"H
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | MQSEC53VE-2MQ |
| Manufacturer Part # | MQSEC53VE-2MQ |
| Depth (front - back) | 27" |
| Height | 67" |
| Width (side - side) | 40" |
| Intermediate Shelves | 2 Shelves |
| Construction | Wire |
| Type | Mobile |
| Height | 67.81" |
| Width | 40.75" |
| Depth | 25.5" |
| Weight | 176.5 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, MQSEC53VE-2MQ, MetroMax® Q Security Unit, mobile, 40-3/4"W x 27-13/16"D x 67-13/16"H, (2) intermediate shelves, (2) 5PCX & (2) 5PCBX casters, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
