FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro SW-1836S4-30-PREP SmartWall Life Complete Kit For Prep One-shelf Type 304 Stainless Steel Components: Wall Track
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | SW-1836S4-30-PREP |
| Manufacturer Part # | SW-1836S4-30-PREP |
| Type | Wall Mount, Starter Unit |
| Height | 31.25" |
| Width | 40" |
| Weight | 37.75 lbs |
| UPC | 0-41105-03992-2 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, SW-1836S4-30-PREP, SmartWall Life Complete Kit for Prep, one-shelf, type 304 stainless steel components: wall track, uprights, shelf supports, wire grid, accessories, and a MetroMax 4 all polymer shelf with adapters, NSF (see spec sheet for components) (ships in one box)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
