FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro SW-1872K4-85-5TIER SmartWall Tall Wall Shelving Kit Double-wide Five-tier
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | SW-1872K4-85-5TIER |
| Manufacturer Part # | SW-1872K4-85-5TIER |
| Type | Wall Mount, Starter Unit |
| Height | 84.75" |
| Width | 80" |
| Weight | 40.03 lbs |
| UPC | 0-41105-04050-8 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, SW-1872K4-85-5TIER, SmartWall Tall Wall Shelving Kit, double-wide, five-tier, components include wall tracks, uprights, shelf supports, and (10) wire shelves with corner hole plugs, Metroseal Gray finish, NSF (see spec sheet for components) (ships in one box)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
