Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro TDR36S SmartWall Life Tray Drying Rack 36"W Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | TDR36S |
| Manufacturer Part # | TDR36S |
| Height | 10.18" |
| Width | 34.25" |
| Depth | 14.56" |
| Weight | 11.4 lbs |
| UPC | 0-41105-03972-4 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, TDR36S, SmartWall Life Tray Drying Rack, 36"W, type 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
