Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MFG Tray 176312 1537 Pan Extender 24-5/16"L X 16-1/4"W X 3"H Rectangular
| Manufacturer | Molded Fiberglass Tray Co. |
|---|---|
| Model Number | 176312 1537 |
| Manufacturer Part # | 176312 1537 |
| Height | 3" |
| Width | 24.31" |
| Depth | 16.25" |
| Weight | 12 lbs |
| Made in USA | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Molded Fiberglass Tray Co., 176312 1537, Pan Extender, 24-5/16"L x 16-1/4"W x 3"H, rectangular, fits 26"L x 18"W pans, (4) 12" x 8" cells (divided length & width), straight sides, smooth edges, reinforced corners, safe for standard baking temperatures (350°F to 375°F), dishwasher safe, fiberglass, white, Made in USA (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

