Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MFG Tray 361008 5159 Insert 8-3/4"L X 6-1/8"W X 1"H Rectangular
| Manufacturer | Molded Fiberglass Tray Co. |
|---|---|
| Model Number | 361008 5159 |
| Manufacturer Part # | 361008 5159 |
| Color | Beige |
| Long Side | 8" |
| Shape | Rectangular |
| Material | Fiberglass |
| Short Side | 6" |
| Height | 1" |
| Width | 8.75" |
| Depth | 6.13" |
| Made in USA | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Molded Fiberglass Tray Co., 361008 5159, Insert, 8-3/4"L x 6-1/8"W x 1"H, rectangular, withstands temperatures from -60° to 250°F, dishwasher safe, fiberglass, beige, Made in USA (for 363008) (Packed By: 1 Each)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

