Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MFG Tray 780538 5269 1393 Dolly 24-1/4"L X 14-3/4"W Rectangular
| Manufacturer | Molded Fiberglass Tray Co. |
|---|---|
| Model Number | 780538 5269 1393 |
| Manufacturer Part # | 780538 5269 1393 |
| Width | 24.25" |
| Depth | 14.75" |
| Weight | 58 lbs |
| Made in USA | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Molded Fiberglass Tray Co., 780538 5269 1393, Dolly, 24-1/4"L x 14-3/4"W, rectangular, (4) 3" dia. swivel casters, heavy-duty, dishwasher safe, fiberglass, white, Made in USA (for 780508) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

