Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Middleby Marshall 3001805 Toaster Element 120v 275w
Item:
#1139960
Technical details
| Fits with Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 3001805 |
| Manufacturer Part # | 3001805 |
| Height | 0.2" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 5.3" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Middleby Marshall 3001805 Toaster Element 120v 275w
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall 3001805 [ 120v 275w 1ph ] [ 5-3/4" X 5-1/4" ], Wire Terminals W/ 3/16" Quick Disconnect, Toastmaster, Toaster Newer Tp22 & Tp44, Tp120 Tp409 Ht409

