FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Middleby Marshall .
- Authorized Middleby Marshall dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Middleby Marshall 47797
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Middleby Marshall 47797 Motor Gear
| Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 47797 |
| Manufacturer Part # | 47797 |
| Height | 8.9" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 12.4" |
| Weight | 16.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall 47797 Gear Motor Kit New Style 90vdc, 53 Watts, 1.04 Amp, Reducer Output 12.6 Rpm. 1/2" & 5/8" Shaft., "groschopp" Model Pm8014-ra3080t P/n 934-60-3160-12., Includes Loctite Gear Motor (4) Roller Chains 1/2", Shaft 5/8" Shaft Gear Motor Brackets & Plates (5), Sprockets (2) Master Links Screws And Instructions., Middleby Marshall, Oven Js350 Ps300 Ps310 Ps350 Ps360 Ps360wb70., Series Ps570 Single & Split Belt (sb) Models, Ps200 Ps200 Tandem Ps200-r68 Ps200vl Ps220-r68 Ps220fs, Ps220vl Ps224 Ps224-r68 Ps224vl Ps310 Ps314 Ps360, Ps360ewb Ps360q Ps360s Ps360wb Ps360wb70 Ps555e, Ps555g Ps570g Ps570s

