FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Migali Industries MP-19RG-HC Medical-grade Refrigerator (1) Glass Door +2°C To +8°C
| Manufacturer | Migali Industries |
|---|---|
| Model Number | MP-19RG-HC |
| Manufacturer Part # | MP-19RG-HC |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Door Style | Full Hinged Door |
| Interior Finish | All Stainless Steel Interior |
| Refrigeration | Self-contained, Bottom Mounted |
| Door Type | Solid Door(s) |
| Capacity | 10 - 23 Cu. Ft. |
| Height | 77.64" |
| Width | 28.35" |
| Depth | 31.89" |
| Weight | 365.97 lbs |
| UL Certified | Yes |
| UL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Migali Industries, MP-19RG-HC, Medical-grade Refrigerator, (1) glass door, +2°C to +8°C, 19 cu. ft. capacity, intelligent microprocessor for temperature stability, multiple alarms for Hi/Low temperature, door Ajar, power failure, robe failure, USB downloadable temperature data charts, 110V / 60 Hz, NEMA 5-15 plug, UL
