FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Migali Industries MP-24F-HC Medical-grade Freezer (1) Solid Door Manual Defrost -20°C To -30°C
| Manufacturer | Migali Industries |
|---|---|
| Model Number | MP-24F-HC |
| Manufacturer Part # | MP-24F-HC |
| Refrigeration | Self-contained, Bottom Mounted |
| Interior Finish | All Stainless Steel Interior |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Door Style | Full Hinged Door |
| Door Type | Solid Door(s) |
| Height | 76.22" |
| Width | 34.72" |
| Depth | 37.01" |
| Weight | 425.49 lbs |
| UL Certified | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Migali Industries, MP-24F-HC, Medical-grade Freezer, (1) solid door, manual defrost -20°C to -30°C, 24 cu. ft. capacity, intelligent microprocessor for temperature stability, multiple alarms for Hi/Low temperature, door Ajar, power failure, robe failure, USB downloadable temperature data charts, 115V / 60 Hz, NEMA 5-15 plug
