Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 12852
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Miroil 12852 Bag Filter Oil
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | 12852 |
| Manufacturer Part # | 12852 |
| Height | 1.5" |
| Width | 9.25" |
| Depth | 14" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil 12852 Miroil Oil Filter Bag 16" X 9" X 12" H, Oil Filter Bag & Oil Polishing Filter Bag, Oil Filter Bag Made For Heavy Crumb Loads., Oil Filter Polishing Bag Made For Removing Micron Size, Particles., Use With Higher Oil Capacities Of Up To 80 Lbs Of Oil., Filter Oil Quick & Easy At Pilot Light Temperatures Can, Filter Oil At Frying Temperatures Up To 350 ., Cleans In Seconds - Can Filter Up To 1000 Fryers., For Oil Filter Frame Order # 26-3940

