Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MirOil USA B5FS-02751 Assembly Of #RB5F Oil Polishing Filter Bag Mounted On #BF1A Holder Frame
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | B5FS-02751 |
| Manufacturer Part # | B5FS-02751 |
| Type | Oil Polishing |
| Components | Frame & Bag |
| Height | 6.5" |
| Width | 22.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 3 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, B5FS-02751, Assembly of #RB5F Oil Polishing Filter Bag, mounted on #BF1A Holder frame, rated for fryers to 50 lb. oil capacity, filter bag dimensions 11"L X 9"W X 7.5"D, rinse & reuse filter bag

