- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MirOil USA C77FS Assembly Of #RC77F Oil Polishing Filter Bag Mounted On #CF2A Holder Frame
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | C77FS |
| Manufacturer Part # | C77FS |
| Components | Frame & Bag |
| Type | Oil Polishing |
| Height | 14" |
| Width | 24" |
| Depth | 12" |
| Weight | 4 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, C77FS, Assembly of #RC77F Oil Polishing Filter Bag, mounted on #CF2A Holder frame, rated for fryers to 85 lb. oil capacity, filter bag dimensions 11"L X 9"W X 7.5"D, rinse & reuse filter bag
